Στὸν Ἱερὸ Ναὸ Εὐαγγελιστρίας τῆς ὄμορφης Καβάλας βρέθηκε ὁ Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας ,κ. Χρυσόστομος,ὅπου ἔτυχε θερμῆς ὑποδοχῆς ἀπὸ τὸν οἰκεῖο Ἱεράρχη Θεοφιλέστατο Χριστιανουπόλεως,κ. Γρηγόριο, τὸν ἐφημέριο τοῦ ναοῦ, π. Παναγιώτη καὶ πιστούς ,οἱ ὁποῖοι συμμετεῖχαν στὴν τακτικὴ ἑσπερινὴ ὁμιλία μὲ θέμα «Ἀποστολικὴ διαδοχή»,ποὺ ἐκφώνησε ἀπόψε ὁ Ἐπίσκοπός μας.
Ὁμιλία στὴν Καβάλα μὲ θέμα «Ἀποστολικὴ διαδοχὴ»
Σάββατο17Μάιος2014