Σε πανηγυρική ατμόσφαιρα επιτελέστηκε ιερά αγρυπνία στον Καθεδρικό Ιερό Ναό του Αγίου Νικολάου επί τη μεγάλη και πανευσήμω εορτή των Χριστουγέννων, προεξάρχοντος του Σεβασμιωτάτου Ποιμενάρχου μας, κ. Χρυσοστόμου.
Μετά την Ακολουθία του Μεγάλου Αποδείπνου, εψάλη η λιτή της εορτής και ακολούθως η ευλόγηση των άρτων.
Ο Σεβασμιώτατος έδωσε την ευχή ο Χριστός να γεννηθεί στις καρδιές όλων των ορθοδόξων και να φωτίσει τα σκοτάδια της ψυχής μας. Στο μυστήριο της Θείας Ευχαριστίας συμμετείχε σχεδόν όλο το εκκλησίασμα, ενώ στο τέλος έψαλλαν τα παραδοσιακά κάλαντα ομοθυμαδόν.
Μετά την Ακολουθία του Μεγάλου Αποδείπνου, εψάλη η λιτή της εορτής και ακολούθως η ευλόγηση των άρτων.
Ο Σεβασμιώτατος έδωσε την ευχή ο Χριστός να γεννηθεί στις καρδιές όλων των ορθοδόξων και να φωτίσει τα σκοτάδια της ψυχής μας. Στο μυστήριο της Θείας Ευχαριστίας συμμετείχε σχεδόν όλο το εκκλησίασμα, ενώ στο τέλος έψαλλαν τα παραδοσιακά κάλαντα ομοθυμαδόν.