Στοὺς Ἱεροὺς Ναοὺς Τιμίου Προδρόμου στὸ χωριὸ Λουτουφὶ καὶ Εὐαγγελιστρίας στὸ Πυρὶ Θηβῶν Βοιωτίας χοροστάτησε ἀπόψε στὴ Β' στάση τῶν Χαιρετισμῶν ὁ Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας κ. Χρυσόστομος, ὁ ὁποῖος μίλησε στὰ ἐκκλησιάσματα ἐξηγώντας τοὺς στίχους τῶν Χαιρετισμῶν:
«Χαῖρε, σκέπη τοῦ κόσμου,πλατυτέρα νεφέλης»
«Χαῖρε,ἀνόρθωσις τῶν ἀνθρώπων »
Στιγμιότυπα ἀπὸ τὸν Ἱερὸ Ναὸ Τιμίου Προδρόμου
Στιγμιότυπα ἀπὸ τὸν Ἱερὸ Ναὸ Εὐαγγελιστρίας