Στὴν αἴθουσα τοῦ Συλλόγου «Οἱ Ἀκρίτες τοῦ Πόντου» βρέθηκε ὁ Ποιμενάρχης μας, κ. Χρυσόστομος συνοδευόμενος ἀπὸ ἱερεῖς, ἔπειτα ἀπὸ πρόσκληση τῆς Προέδρου τοῦ Συλλόγου, Ἀθηνᾶς Σωτηριάδου ,γιὰ τὴν κοπὴ τῆς βασιλόπιτας.
Παρόντες ἦταν ἡ Ἀντίπεριφερειάρχης Δυτικῆς Ἀττικῆς , Δήμου Σταυρούλα, ὁ Δήμαρχος Ἀσπροπύργου, Μελετίου Νικόλαος, οἱ Ἀντιδήμαρχοι τοῦ Δήμου, ἐκπρόσωποι Ποντιακῶν Συλλόγων καὶ πλῆθος κόσμου.
Τὰ μικρὰ παιδιὰ τοῦ Συλλόγου τραγούδησαν ποντιακὰ κάλαντα ἐκπλήσσοντας ὅλους μὲ τὶς δυνατὲς φωνές τους.
Κοπὴ βασιλόπιτας Συλλόγου «Ἀκρίτες τοῦ Πόντου»
Πέμπτη16Ιανουάριος2014