![Stephen Arnea Church Stylian](/images/A-2022/NOEMVRIOS/AG-STYLIANOS-22/Stephen_Arnea_Church_Stylian.jpg)
Στον Ιερό Ναό Ευαγγελιστρίας Θηβών τέλεσε την Θεία Λειτουργία ο Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας κ. Χρυσόστομος σήμερα, ημέρα μνήμης του Οσίου Πατρός ημών Στυλιανού του Παφλαγόνος.
Στην ομιλία του ο Σεβασμιώτατος αναφέρθηκε στην αγάπη προς τον Θεό και τον πλησίον ως κινητήριο δύναμη προς την αγιότητα και αφορμή μεγάλης τιμής από τον Θεό. Χάρη στο χαρακτηριστικό γνώρισμα της αγάπης ο Άγιος Στυλιανός αξιώθηκε τόσης τιμής, ώστε το όνομά του να μείνει στους αιώνες.
Κλείνοντας, εξέφρασε τις δέουσες ευχές προς τον εορτάζοντα εφημέριο, Πρεσβύτερο π. Στυλιανό Κομνηνό.