Στον Ιερό Ναό Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης στην Άνω Φούσα Ασπροπύργου, πραγματοποιήθηκε σήμερα, η εορτή του Μεγαλομάρτυρος και Ιαματικού Αγίου των πρώτων Χριστιανικών χρόνων, Παντελεήμωνος.
Την θεία λειτουργία τέλεσε πλαισιούμενος από κληρικούς ο Σεβασμιώτατος Ποιμενάρχης μας κ. Χρυσόστομος ο οποίος, αφού αναφέρθηκε στο θαυμαστό βίο του αθλοφόρου Αγίου ανδρός, έδωσε τις ευχές τους εκ του σύνεγγυς και από καρδιάς στον Ιερομόναχο π. Παντελεήμονα.